Gdzie dobrze i tanio zjeść w Singapurze?

Tagi :

Gdzie dobrze i tanio zjeść w Singapurze?

Singapur · Podróże 2019-09-13
Miejsca, które warto odwiedzić, żeby zjeść pyszne jedzenie w bardzo rozsądnej cenie. Singapur ma bardzo zróżnicowaną kuchnię, więc warto wybrać sie na spacer po food courtach i ulicznych knajpkach.

Cześć Kochani!

Lubicie dobrze zjeść? Bo my baaardzo! Kuchnia może nie jest dla nas najważniejsza przy wyborze kolejnego kierunku podróży, ale przyznaję, że zwracamy na nią dużą uwagę. I pod tym względem Singapur nas nie zawiódł. Jedzenie było tak dobre i tak urozmaicone, że stało się naszym głównym zajęciem podczas zwiedzania miasta :)

 

 

Food courty

Miejscem, gdzie znajdziecie największy wybór dań azjatyckich w bardzo dobrych cenach jest food court. W Singapurze jest ich całe mnóstwo, ale największe skupisko to okolice centrum. Te, które nam najbardziej przypadły do gustu to Maxwell Food Centre – jeden z bardziej popularnych, znajdujący się przy China Town oraz Lau Pa Sat Food Court – znajdujący się w ładnym, przewiewnym budynku, ale też przyciągający większą ilość turystów. Sami wracaliśmy do niego kilkukrotnie.

Jeśli chodzi o ceny, to są niższe lub porównywalne do polskich. Za dużą miskę ramenu, którą oboje się najadaliśmy + sok płaciliśmy ok. 15-20 zł. Ręcznie wyrabiany makaron z warzywami i krewetkami (duża porcja) - ok. 15 zł. Syte pierogi kosztowały ok.2-3zł/szt. A do tego wszystko jest przepyszne!

 

 

Tanie knajpki

Tanio i smacznie zjecie również w małych ulicznych knajpkach poza ścisłym centrum. Są to miejsca, gdzie spotkacie miejscowych i które najczęściej nie mają wejścia do lokalu – stoły codziennie wystawiane są na ulice, a kuchnia znajduje się na widoku.

 

Galeria zdjęć
Podróże NAJNOWSZE
blog comments powered by Disqus