Gorące źródła nad jeziorem Batur

Tagi :

Gorące źródła nad jeziorem Batur

Indonezja · Podróże 2019-07-09
Gorące źrodła są idealnym miejscem po zimnym wschodzie słońca. W poście znajdziecie informacje o ich lokalizacji i cenie oraz kilka gorących zdjęć :)

Gorących kąpieli zarzywaliśmy na początku czerwca 2018r.

 

 

Na kąpiel w gorących źródłach Adi namawiał mnie od początku wyjazdu do Indonezji, ale dopiero przenikliwy chłód podczas wschodu słońca z widokiem na wulkan Batur sprawił, że zamarzyliśmy o niej obydwoje. Miejscowi polecili nam baseny w Toya Devasya Resort, które znajdowały się pół godziny jazdy od naszego punktu widokowego. Droga, oprócz kilku stromych zjazdów i ostrzejszych zakrętów, nie jest trudna. Początek trasy można bez problemu znaleźć poprzez MapsMe, a później już tylko kierować się znakami.

 

 

Po drodze, ok. 500 m przed naszym docelowym miejscem, znajduje się inny obiekt z gorącymi źródłami -  Batur Natural Hot Springs. Mimo tańszych biletów, postanowiliśmy zaufać lokalsom i pojechaliśmy dalej, aż do ładnego wjazdu należącego do resortu Toya Devasya. Ubrani w nasze podróżnicze dresy czuliśmy się dosyć śmiesznie w tak eleganckim miejscu, ale okazało się, że podobnie wyglącajacych osób było więcej.

 

Bilet wstępu na baseny (bez ograniczenia czasowego) kosztuje 200tys. IDR (ok. 50 zł) za osobę, dodatkowo za 100 tys. IDR/os. można dokupić śniadanie lub lunch w formie bufetu.

 

 

Już same baseny z gorącą wodą są genialną sprawą.  A w towarzystwie muzyki, tajemniczej mgły i pięknych widoków na jezioro oraz kalderę stają się miejscem, które trzeba odwiedzić podczas pobytu na Bali. Zimny poranek jest do tego najlepszą porą.

 

Toya Devasya Resort vs. Batur Natural Hot Springs

Różnica cenowa między obiektami to 50 tys. IDR na korzyść Batur Natural Hot Springs. Odwiedziliśmy tylko Devasaya Resort, ale z naszego basenu widzieliśmy drugi obiekt i cieszyliśmy się z podjętej decyzji. Batur Natural Hot Springs nie są złe - są tylko trochę biedniejsze, a po trzech tygodniach w Indonezji potrzebowaliśmy odrobimy luksusu i nasz resort nam to w 100% zapewnił. Natomiast jeśli zależy Wam tylko na wygrzaniu się i ładnym widoku to myslę, że Batur Natural Hot Springs będzie równie dobrym wyborem.

 

Uwaga! W okolicy nie ma żadnego kantoru. Można wymienić pieniądze w Toya Devasya, ale kurs jest bardzo niekorzystny. Lepiej zabrać trochę gotówki ze sobą.

Galeria zdjęć
Podróże NAJNOWSZE
blog comments powered by Disqus