Osadnik Gajówka - Lazurowe Jezioro

Tagi :

Osadnik Gajówka - Lazurowe Jezioro

Polska · Podróże 2019-06-25
Wiecie, że tylko 1,5 godziny jazdy od Poznania można znaleźć dwa lazurowe jeziora? Jedno z nich zlokalizowane jest obok miejscowości Turek. Warto odwiedzić to miejsce, gdyż robi niesamowite wrażenie.

Dzień dobry w tym pięknym, gorącym dniu! :) Dzisiaj pokażę Wam miejsce, które ostatnio odwiedziłam z siostrą. Oto Osadnik Gajówka, czyli Lazurowe Jezioro znajdujące się niedaleko miejscowości Turek. Jest to sztuczny zbiornik wodny, który w przeszłości służył do składowania odpadów z Elektrowni Adamów.

 

 

Cudowny, zielonkawo-niebieski odcień jezioro zawdzięcza węglanowi wapnia. Niestety woda, mimo, że jest bardzo kusząca, nie nadaje się do kąpieli – jest ona wręcz zabroniona. Trzeba też uważać na brzeg, który jest grząski i może być niebezpieczny. Jest to jedno z tych miejsc, które wzbudza mieszane uczucia – jest piękne, ale martwe.

 

 

Miałyśmy pecha i trafiłyśmy na burzową pogodę, przez co kolor wody nie był tak piękny jak na internetowych zdjęciach, ale i tak robił niesamowite wrażenie. Niestety nie mam wielu foteczek, bo jak to wieczorem nad jeziorem, do tego zaraz przed burzą - cały teren był zdominowany przez komary. Każda kolejna minuta kończyła się kilkanastoma dodatkowymi ugryzieniami. Mam jednak niedosyt tego miejsca, więc jeszcze kiedyś na pewno tam wrócę, ale tym razem za dnia i podczas słonecznej pogody.

 

 

Jak się dostać do Jeziora? Ja wpisałam w GoogleMaps „Osadnik Gajówka” i mapy doprowadziły mnie prosto do dzikiego parkingu, znajdującego się zaraz obok jeziora.

 

Galeria zdjęć
Podróże NAJNOWSZE
blog comments powered by Disqus