Znaleźć się w świecie Avatara dzięki Gardens by the Bay

Tagi :

Znaleźć się w świecie Avatara dzięki Gardens by the Bay

Singapur · Podróże 2019-09-13
Gardens by the Bay to jedna z wizytówek Singapuru. Największe wrażenie robi wieczrny spacer po Skyway oraz pokaz świetlny Garden Rhapsody.

Myśląc o Singapurze, mam przed oczami przede wszystkim Gardens by the Bay – mój absolutny nr 1 w Mieście Lwa. Są to ogrody, które przypominają scenerię z filmu Avatar. Na żywo zrobiły na mnie jeszcze większe wrażenie, niż na internetowych zdjeciach, co w czasach Lightrooma i Photoshopa rzadko się zdarza. Jeśli macie możliwość spędzenia chociaż kilku wieczornych godzin w Singapurze - koniecznie wybierzcie się do Garens by the Bay, nie pożałujecie!

 

 

Wejście do ogrodów jest możliwe w godzinach 5 rano – 2 w nocy i jest ono bezpłatne. Zapłacicie natomiast za atrakcje na terenie Gardens by the Bay – Flower Dome, Cloud Forest oraz Skyway. Na temat pierwszych dwóch nie mogę się wypowiedzieć, ponieważ nie zachęcały nas na tyle, żeby płacić całkiem spore pieniądze za bilet i stać w dużej kolejce do wejścia, natomiast Skyway to według mnie pozycja obowiązkowa.

 

Skyway

Skyway to most zawieszony na wysokości 22m pomiędzy „kwiatami”. Rozpościera się z niego wspaniały widok na całe Ogrody i okolice Marina Bay. Bilet wstępu kosztuje 8 SGD (ok. 20 zł) i można go zakupić w głównej kasie biletowej Gardens by the Bay lub w kasie przed wejściem na Skyway. Most jest otwarty w godzinach 9-21  (ostatnie osoby są wpuszczane o godzinie 20). Zdecydowanie najładniejszy widok jest po zachodzie słońca – kiedy Ogród i miasto zaczynają się świecić, jednak musicie  liczyć się z tym, że jest też wtedy najwięcej turystów.

Uwaga! Przy złych warunkach pogodowych (wystarczy nawet trochę silniejszy wiatr) wejście na Skyway jest niemożliwe. Lepiej nie zostawiajcie tej atrakcji na ostatni dzień.

 

 

Flower Dome i Cloud Forest

Flower Dome jest domem dla prawie 30 tys. roślin spośród 150 gatunków. Jest to największa szklarnia ogrodowa na świecie. Natomiast w Cloud Forest, oprócz roślin tropikalnych, znajdziemy również inne atrakcje - ścieżki spacerowe Cloud Walk i Treetop Walk oraz najwyższy (35m) kryty wodospad na świecie.

Bilet łączony do obu miejsc kosztuje 28 SGD (ok 80 zł). Kupienie pojedynczego biletu (np. tylko do Cloud Forest, które wydaje się ciekawsze) jest niemożliwe.

 

 

Myślę, że godzina 17 jest najlepszą porą, żeby zacząć zwiedzanie Gardens by the Bay, pod warunkiem, że interesują Was tylko Ogrody zewnętrzne i Skyway (ok. 2-3 godziny powinny wystarczyć). Włączenie świateł następuje o godzinie 18.45.

 

Garden Rhapsody – 15 minut magii

Codziennie o godzinie 19.45 oraz 20.45 na głównym placu Gardens by the Bay odbywają się darmowe pokazy świetlno – muzyczne. Plac staje się pełen turystów i miejscowych oczekujących na show. Słyszałam dużo pozytywnych opinii o pokazie ale to, co zobaczyliśmy przeszło nasze oczekiwania. Są rzeczy, których się nie opisuje, tylko trzeba je zobaczyć i Garden Rhapsody jest właśnie taką „rzeczą”. 15-minutowy spektakl spodobał nam się tak bardzo (no dobra, to ja byłam nim aż tak zachwycona;)), że od razu postanowiliśmy, że zobaczymy go również następnego dnia. O jego wyjątkowości może świadczyć również fakt, że mój wtedy jeszcze chłopak, wykorzystał pokaz do oświadczyn :)

 

Galeria zdjęć
Podróże NAJNOWSZE
blog comments powered by Disqus